Renkli Hikayeler nedir?

Düğün gününüzün sabahı başlayarak (genelde kuaförde) akşama kadar (genelde ilk dans veya nikah) tüm gününüzün belgesel şeklinde çekilmesi işine Renkli Hikayeler diyoruz.

Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz?

Biz her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup bir süre sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon, gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Dış mekan çekimi ne demek?

Kimi çiftler, düğün hazırlıkları esnasında fotoğraf çektirmek istemiyor. Ancak yine de bizim gözümüzden fotoğraflarnın çekilmesini ve klasik stüdyo çekimi istemediklerini söylüyorlar.
Bu durumda Ekonomik paket (2 saat) veya ortalama 4 saat süren dış mekan çekim paketimizden birini seçerek çiftlerimizin fotoğraflarını çekiyoruz.

Çekimlere kaç kişi gerçekleştiriyorsunuz ? Nasıl bir konseptiniz var?

Çekimleri her zaman 1 fotoğraf sanatçısı 1 asistan olarak gerçekleştiriyoruz ?

Çekim yapılacağı gün yağmur yağarsa ?

Hava puslu veya yağmurlu olsa da çekimlerimizi mümkün olduğu kadar gerçek ışığının ulaştığı dış mekanda yapma taraftarıyız. Yağmurlu veya kapalı bir havada da mükemmel kareler yakalanabildiğine defalarca şahit olduk. Ancak her halükarda kapalı mekan isteğiniz var ise sınırlarımızın olmadığını daha önce belirtmiştik alternatif olarak önerebileceğimiz yerlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Tüm paketlerinizde fotoğraf kalitesi aynı mıdır?

Renkli Hikayeler fotoğraf ekibi olarak full frame sensör yapısına sahip yüksek kaliteli fotoğraf makineleri ve lens ekipmanları, aynı anda senkronize patlayan paraflash ışık sistemleri kullanmaktayız. Bu sebepten dolayı tüm paketlerde kalitemiz aynı olmakla beraber, farklı fiyat uygulamasının sebebi alınan hizmetin süresi ve alınan ürünün çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır.

Poz verme ile ilgili sıkıntıları olan bir çiftiz, nasıl yardımcı olacaksınız ?

Hiç problem değil! Biz de klasik stüdyo fotoğrafçıları değiliz, size çekime giderken hatta çekim yerinde tablet ile yüzlerce poz imkanı sunuyoruz. Siz beğendiğinizi bakarak seçiyorsunuz biz beğenilerinize öncelik verip aklımızdakileri de ekleyerek ortaya muhteşem kareler çıkartıyoruz.

Albümümüz nasıl olacak ve albümde kaç adet fotoğraf yer alacak ?

Renkli Hikayeler olarak 1. sınıf kalitede albüm teslim edilmesi standartlaştırılmış bir prosedürdür. Aldığınız albümün sayfalarından jelatini söken ilk siz olacaksınız ve her sayfanın jelatininin altında hak etmiş olduğunuz kaliteyi, ellerinizle ve gözlerinizle tasdik edeceksiniz. Albümlerimiz 10 geniş sayfadan oluşmaktadır. Bizim tavsiyemiz, sayfa düzenine göre 25 ile 30 fotoğraf arasında seçim yapmanızdır. Ola ki karar vermekte zorlanıp 40 – 45 seçim yaptınız, tabi ki bu seçiminize özel bir çalışmayı talep etmek de en büyük hakkınız ve photoshop ile tek tek işlemek de bizim görevimiz.

Albümlerimizi ne zaman teslim alabiliyoruz ?

Sistemimizin işleyişi oldukça basittir: Fotoğraf çekimimizin gerçekleştiği andan itibaren 1 gün içerisinde mailinize bir link geliyor. Geçerliliği 10 gün olan bu linki tıklayıp fotoğrafları bilgisayarınıza indirdiğiniz an sistemimiz işleminizi bize bildiriyor ve süreç başlıyor. Siz fotoğraflara bakıp beğendiğiniz fotoğrafların kodlarını (siyah – beyaz / renkli olarak) belirterek tarafımıza mail/mesaj yoluyla bildiriyorsunuz ve biz de seçtiğiniz fotoğrafların photoshop, re-touch ve albüm mizanpaj işlemlerine başlıyoruz. Çalışmalarımız bitince tekrar size gösterimde bulunup teyit alıyoruz (ki bu da sektörümüzde bulunan büyük bir farklılığımızdır). Vereceğiniz karara göre tekrar gerekli düzenlemeleri yapıp basım işlemlerine başlarız. Fotoğraf seçiminizin bildiriminden itibaren 7-10 gün içerisinde albüm setlerinizi teslim alabilirsiniz.

Fotoğraf DVD`lerimizi kaybettik ne yapmalıyız ?

Panik yok! Fotoğraflarınız arşivimizde saklı, istediğiniz zaman teslim alabilirsiniz.

Fiyatlarınızı öğrenebilir miyiz?

Tamamen şeffaf olmak adına fiyat listemizi yıllık olarak belirleyip web sayfamıza koyuyoruz -sene başında-. Bu yüzden yaz sezonu dolu olduğumuzda fiyatı yükseltmek, kişiye göre fiyat belirlemek gibi bir lüksümüz yok.

Çekim ücretini nasıl tahsil ediyorsunuz ve albümleri nasıl alıyoruz ?

Öncelikle siz çekim için belirlediğiniz günü bize iletiyorsunuz ve rezervasyonunuzu gerçekleştiriyoruz. Ücretin %30 lik kısmını bu esnada size ileteceğimiz banka hesabına yatırabilir veya elden teslim edebilirsiniz. Daha sonra çekim günü, çekim bitiminde ücretin geri kalanını teslim ediyorsunuz. Albümlerinizi isterseniz elden teslim alabilirsiniz. Veya bitim ücretini yatırmanızla beraber anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile tarafınıza biz gönderebiliriz.

Ayrıca bir indiriminiz yok mu ?

Herkese adil davranabilmek adına pazarlık yapmayı kabul etmiyoruz. Yaptığımız işin bir ticaret değil de keyif aldığımız ve arkadaşlık kurduğumuz bir organizasyon olduğunu düşündüğümüzden ve zaten fiyatlarımızı gözle görülür şekilde belirttiğimizden ekstra indirim yapmıyoruz. Zaten bizden aldığınız hizmet ve sonrasında alacağınız hediyelerin pazarlık payınızdan çok daha önemli olduğunu anlayacaksınız.

Sadece dış çekim mi gerçekleştiriyorsunuz, Stüdyo çekimi imkanınız var mı ? 

Evet, stüdyo çekimi imkanımız var.

Mevcut soruların dışında her zaman özel sorularınız için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Saygılarımızla…