Doğum filmi hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Dilerseniz doğum fotoğrafı, dilerseniz doğum filmi hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz her ikisini birden tercih edebilirsiniz. Her ikisini birden tercih etmeniz durumunda çekimi 2 kişi gerçekleştiriyoruz.

Fotoğraf çekerken flaş kullanıyor musunuz?

Kesinlikle hayır. Flaş kullanmadan çekim yapabilecek donanım ve teknik bilgiye sahip olduğum için doğumunuzun tüm aşamalarında flaşsız çekim yapmaktayım. Sizin de ilk 3 ay bebeğinizin fotoğraflarını çekerken/çektirirken flaş kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

ÇEKİM AŞAMALARI

Çekimler hangi aşamalardan oluşuyor?

Çekimler, hastanede doğum öncesi hazırlıklarınız, son hamilelik fotoğraflarınız, doğuma gidişiniz, bebeğinizin doğum anı, doktorunun kucağında ilk fotoğrafları, ameliyathane/doğumhanede yapılan ilk muayenesi, bebeğinizi ilk gördüğünüz an, bebek odası çekimleri (ilk banyosu, ayak izinin alınması, ilk bezi, giydirilmesi vs) doğumdan odaya gelişiniz, bebeğinizle odanızda ilk karşılaşmanız, aile bireylerinin bebekle karşılaşma anları, ilk emzirme, aile ve bebek portrelerinizden oluşmaktadır.

Poz vermeyi sevmiyorum, bu fotoğraflarda sonucu etkiler mi?

Doğum fotoğrafları bebeğinizin dünyaya geldiği günün doğal yansımalarıdır. Siz aksini belirtmedikçe fotoğraflarınız doğal akışında ve sizden poz vermeniz istenmeden çekilmektedir. Çekimlerimi yaparken önceliğim doğallık ve kurgudan uzak kareler yakalamaktır.

Sadece sezaryen doğumlarda mı çekim yapılıyor? Normal doğumlarda da çekim yaptırabilir miyiz?

Hem normal hem sezaryen doğumlarda doğum filmi ve doğum fotoğrafı çektirebilirsiniz. Sezaryen doğumda çekimler doğumdan yaklaşık 1 saat önce, normal doğumda ise rahim açıklığı 6-7 cme gelindikten sonra başlar. Çekim aşamaları her iki doğum şeklinde de aynıdır. Sadece bazı durumlarda (doğumun hızlı ilerlemesi, geç haber verilmesi vb) bazı durumlarda normal doğumlarda doğum öncesi çekim için vakit kalmayabilir.

Genel Anestezi ile gerçekleşen sezaryen doğumlarda da doğum fotoğrafı çektirebilir miyiz?

Evet. Genel anestezi ile epidural anestezi sezaryen doğumlarda çekilen fotoğraflar arasındaki tek fark, epidural anestezide bebeğinizle ilk karşılaşma anınız ameliyathanede iken görüntülenir, genel anestezi olması durumunda bu anlar odanızda gerçekleşir. Diğer tüm çekim aşamaları aynıdır.

Ortalama kaç kare fotoğraf çekiyorsunuz?

Her doğumda ortalama 200-250 kare fotoğraf çekiyoruz

Doğum anını değil de, sadece sonrasını (odada aile fotoğrafları) çektirebilir miyiz?

Dilerseniz doğumun olduğu gün doğum sonrasını, dilerseniz doğumdan 1 gün sonra hastanede aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Sadece aile fotoğrafları istemeniz durumunda paket fiyatları indirimlidir. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Doğum haricinde, doğumun ertesi günü de çekim yaptırabilir miyiz?

Doğum fotoğrafı paketinizle birlikte ertesi gün çekim talebinde de bulunabilirsiniz. İkinci gün çekimleri ekstra olarak ücretlendirilmektedir. Ancak doğumunuzun geceye denk gelmesi ya da sağlıkla ilgili bir sıkıntı olması ve ilk gün çekim yapılamaması durumunda ikinci gün çekimleri yapılmakta ve herhangi bir fiyat farkı uygulanmamaktadır.

Doğumdan önce evde/açıkhavada hamilelik çekimleri yaptırmak istiyorum, mümkün mü?

Elbette, dilerseniz doğumdan önce açıkhavada 1 saatlik hamilelik çekimi alabilirsiniz. Bu çekimi doğum paketinize ekstra olarak ilave edebilirsiniz.

Doğumdan sonra evde/açıkhavada bebeğimle çekim yaptırmak istiyorum, mümkün mü?

Elbette, dilerseniz bu çekimi de doğum paketinize ekstra olarak ilave edebilirsiniz. Ekstra çekimler de doğum için alacağınız albüm içerisinde yer alabilir.

TESLİMAT & ALBÜMLER

Çektiğiniz tüm fotoğrafları teslim ediyor musunuz yoksa sadece albüm içerisine seçilen fotoğrafları mı veriyorsunuz?

Albüme giren fotoğraflar haricinde, çektiğim tüm fotoğrafları, yüksek çözünürlükte size teslim ediyoruz. Her doğum için ortalama 200-250 kare fotoğraf söz konusudur.

Doğumdan ne kadar süre sonra teslimat yapıyorsunuz?

Doğum filmleriniz doğumdan yaklaşık 1 hafta sonra, doğum fotoğrafları ise doğumdan 5 gün sonra hazır oluyor. Albüm teslimatları da, sizin albüm için fotoğraf seçim sürecinize göre 2 haftadır.

Teslimatlar neden bu kadar uzun sürüyor?

Filmlerin renk, ışık düzenlemeleri,  fotoğrafların baskıya hazır hale getirilmeleri, albümlerinizin dizgisi ve son aşamada paketlemeye varana dek tüm işlerimi bizzat takip ederek, titizlikle teslimata hazırlıyoruz. Tüm bu titiz çalışmalar da elbette sürece yansıyor.

Teslimata dek hiç fotoğraf görmüyor muyuz?

Doğumdan yaklaşık 2 gün sonra mail adresinize tüm fotoğraflarınız orjinal hallerinde gönderiliyor. Teslimat aşamasına kadar fotoğraflarınızın ve filmlerinizin düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz.

Paket içeriğinden daha fazla sayıda fotoğraf baskısı alabilir miyiz?

Elbette, daha fazla sayıda/ boyutta baskı isteyebilirsiniz. Paket haricindeki baskılar ayrıca ücretlenadirilir.

Anneanne/babaanne için de albüm hazırlatmak istiyorum, mümkün mü?

Paket içerisindeki albümden daha küçük boyutta ebeveyn albümleri de hazırlayabiliriz. Bunun için aile paketlerine bakabilirsiniz.

Albümlerinizi yakından görme imkanımız var mı?

Sürekli hastaneler arasında mobil olduğumdan sabit bir yerde durabilme imkanım yok. Dilerseniz doğumdan önce elbette uygun bir noktada bir araya gelebiliriz, albümleri inceleyebilirsiniz.  Ancak öncelikli olarak internet üzerinden inceleme yapmanızı rica ederim. Albüm görsellerine buradan ulaşabilirsiniz.

REZERVASYON & RANDEVU

Size 24 saat ulaşabilir miyiz?

Tabi ki bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Doğumdan ne kadar süre önce sizinle iletişime geçmemiz gerekir?

Doktorunuzun size vereceği muhtemel doğum tarihinizi bildirerek, doğumdan 3-4 hafta önce iletişime geçebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Doğumunuzun olacağı günü size ayırmamız için rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Ancak son dakika doğumlarında da bize ulaşabilir, bir başka çekimde değilsek eğer yaptırabilirsiniz.

Herhangi bir hastane ile anlaşmanız var mı?

Hayır, Hastaneniz ve doktorunuz izin verdiği sürece tümünde çalışmaktayız. Bazı durumlarda hastanelerde anlaşmalı fotoğrafçı şart koşulmamasına rağmen yanlış bilgilendirmeler yapılabilmekte. Bu yüzden lütfen hastanenizin genel kuralları ile ilgili bize danışmaktan çekinmeyiz.

ÜCRETLENDİRME

İkiz doğumlarda herhangi bir fiyat ya da uygulama farklılığı var mı?

İkiz/üçüz doğumlarda herhangi bir fiyat farkı uygulanmamaktır. Ancak paket içerisindeki albüm sayısını 1 yerine 2 adete çıkarmak isterseniz, sadece albüm maliyeti paket fiyatına eklenir.

Normal doğumlarda ya da doğumun geceye denk gelmesi durumunda paket fiyatlarında artış söz konusu mu?

Kesinlikle hayır. Doğumunuz normal de olsa sezaryen de olsa herhangi bir fiyat farkı yoktur. Geceye denk gelmesi de paket fiyatını etkilemez. Herhangi bir şekilde ekstra yol ücreti vb alınmaz.

Mevcut soruların dışında her zaman özel sorularınız için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Saygılarımızla…