Hazırlık & Detaylar

Gelinin saç, makyaj yapılışı, duvak takılışı, gelinliği ve ayakkabısını giyişi, ayakkabının altına isimler yazışı, aile ve arkadaşlarıyla heyecanlı ve neşeli hazırlıkları, aylarca hazırlıkları süren tüm detayların fotoğraflanması, damadın gelini karşılaması vb.gibi

Dış Mekan (Konsept)

Düğün günü veya kararlaştırılan başka bir günde, önceden belirlenen mekan ve saatte buluşularak yapılan ortalama 2 saatlik gelin damat çekimidir. Belgesel hikaye tarzı fotoğraf çekiminden farklı olarak burada belirli bir konsept çerçevesinde katalog çekimleri yapılır. Anlaşılabilir olması açısından bu çekimleri moda fotoğraflarına benzetebiliriz. Konseptimizin temelini aşk ve evlilik oluşturur.

Günümüzde trend olan onceden de planladığımız pozların çekimi. Gelinin yatarak yukarı bakışı, çiçeğiyle pozu, ellerin kalp şeklinde tutuluşu, damada sarılış, gelini kucaklama, isteğe bağlı arkadaşlarıyla verilen pozlar vb. gibi

Gelin Alma

Gelinin evinde aile ve akrabalarıyla bekleyişi, birlikte anı fotoğrafları, damat ve ailesinin gelişi, gelinin baba ve anne ile sarılmaları, duygusal anlar, baba evinden alınışı, konvoy vb gibi

Nikah

Nikah sırasında anlaşmalı fotoğrafçıların çekimleri yanında (izin veriliyor ise) nikah hemen öncesi, nikah anı, imza atışlar, gelinin evlilik cüzdanını alışı, damadın ayağına basışı, davetlilerin tebrikleri, gelinin çiçeğini atışı gibi anlardan oluşan doğal kareler

İlk Dans & Pasta Kesilmesi

Düğün daveti verilen mekanda, izin veriliyor ise ilk dansları ve pasta kesilmesi. (VIP Belgesel Paketinde düğün mekanında izin veriliyorsa gece boyu gelin damadın eğlencesi)

Kına Gecesi Çekimi

Kına gecesi yapılacak mekanda buluşularak, hazırlanan detaylar, gelinin akraba ve arkadaşlarıyla eğlencesi, Gelin ve damat adayının evliliklerini ilan etmek, düğün tarihine sevdiklerini davet etmek için. Bunun dışında yakılışı, duygusal anlar, davetlilerle anı fotoğrafları vb gibi…

Nişan Konsept Çekimi

Aynı düğün dış mekan çekiminde olduğu gibi belirlenen mekanda nişan kıyafetleri ile yapılan, aşk & sevgi temalı konsept çekimlerdir. İsteğe göre davet sırasında da nişanlanma töreni ve eğlencesindeki doğal anlar da eklenebilir.

Save The Date

Günümüzde yeni trend olan, “Bu tarihi bize ayırın” anlamında kullanılan save the date çekimi; aynı dış mekan konsept çekimi gibi belirli bir mekanda belirli bir konsept çerçevesinde gerçekleştirilir. Aşk ve sevgilerini vurgulayan pozlar ve doğal halleri ile çekim gerçekleşir. Ayrıca bu pozlar gelin ve damat adayının evliliklerini ilan etmek için davetiyelerinde veya özel hazırlanan web sitelerinde kullanılmaktadır.

Trash The Dress

Tam Türkçe karşılığı olmamakla beraber, gelinliğinizle rahat hareket ederek, özgürce kirleterek verilen rahat, doğal, hayallerinizle sınırsız bir çeşit dış mekan çekimidir. Eğlenmek en önemli ayrıntı olduğundan eğlenirken verilen tüm pozlar ve en doğal haller fotoğraflara özgürce yansır. Genellikle düğün tarihinden sonraki bir günde çekim gerçekleştirilir.

Düğün Günü Belgeseli (VIP)

Özetle sabah hazırlıklarınızla başlayıp, tüm gün her anınızın takip edilip fotoğraflanmasıyla oluşur. Çekim hazırlıklarınızla başlar, dış mekan çekimi, gelinalma, ilk dans ve pasta kesimi ardından gece eğlenceniz dahil, “tüm gün ve gece boyunca” sürer.

Başrolde gelin ve damat… Diğer hikaye çekimlerinden farklı olarak çekime en az 2 fotoğrafçı ve bir asistan eşlik eder. Bu sayede bir yandan gelinin hazırlık ve kuaför çekimleri fotoğraflanırken, diğer yandan damat takip edilir.  Gelin alma aşamasına kadar ki damat hazırlık, gelin arabası süslenmesi ve diğer ayrıntılar da fotoğraflanır.

Hazırlık aşamasından sonra düğün günü planına göre ayarlanan bir saatte planlanan mekan ve konseptte dış mekan çekimi gerçekleştirilir. Düğün salonunuzdaki organizasyon detayları da dahil tüm ayrıntılar fotoğraflanır. Programınıza göre gelin damat takip edilir. Çekimler tüm gece devam eder. Bu sayede düğün partiniz sırasındaki eğlenceniz ve davetlilerden ayrılırken ki halleriniz ile hikayeniz tam bir bütün oluşturur.